نتایج جستجو برای عبارت :

اوسنه ی گوهرشاد

در داستان این کتاب، گوهرشاد بیگم بانی ساخت مسجد گوهرشاد در مشهد، پس از هزار سال به این مسجد می‌آید و با ملکه‌ای روبرو می‌شود که می‌خواهد مسجد گوهرشاد را خراب کند...در کتاب «اوسنه ی گوهرشاد» روایت‌هایی درباره مسجد گوهرشاد، دوران تجدد رضاخانی، واقعه کشتار مردم در این مسجد، شهر پاریس و … ارائه می‌شود و داستان‌هایی موازی در قرون گذشته و معاصر مقابل خواننده گذاشته می‌شود. 

در داستان این کتاب، گوهرشاد بیگم بانی ساخت مسجد گوهرشاد در مشهد، پس از هزار سال به این مسجد می‌آید و با ملکه‌ای روبرو می‌شود که می‌خواهد مسجد گوهرشاد را خراب کند...در کتاب «اوسنه ی گوهرشاد» روایت‌هایی درباره مسجد گوهرشاد، دوران تجدد رضاخانی، واقعه کشتار مردم در این مسجد، شهر پاریس و … ارائه می‌شود و داستان‌هایی موازی در قرون گذشته و معاصر مقابل خواننده گذاشته می‌شود. 

بارها برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد مقدس رفته‌اید و شاید هم هر بار برای زیارت به مسجد گوهرشاد سری زده باشید. اما تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که راز این مسجد چیست؟ 
با رمان «اوسنه‌ی گوهرشاد» همراه شوید تا راز این مسجد بر شما آشکار شود. 
اوسنه در لغت به معنای افسانه است، و این رمانک فانتزی،افسانه‌ی مسجد گوهرشاد را بازگو می‌کند.

(مشاهده تصویر در اندازه واقعی، اینجا)

داستان، به این صورت است که خواننده و نویسنده‌ی کتاب با هم همراه می
«حماسه گوهرشاد» با محوریت بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب. در مشهد، منتشر شد/این خیلی مایه تأسف است که حادثه مسجد گوهرشاد با این عظمت و با این اهمیت هیچ انعکاسی در تاریخ ما، در ادبیات ما، در کتابهای رمان ما نداشته باشد.رهبر انقلاب: یک مسئله که به نظر من دایره اش خیلی وسیعتر و مهمتر از حادثه مسجد گوهرشاد است، خود اصل مسئله حجاب است. «حجاب ممنوع» یک موضوع خیلی مهمی است/ شخصیتهای فرهنگی زمان رضاشاه، مثلا علی اصغر حکمت، در قضیه کشف حجاب نقش استعما
بازار
گوهرشاد یکی از بازارهای معروف وسنتی شهر مشهد میباشد که بین میدان راهنمایی و
چهارراه ششصد دستگاه واقع شده است. زمین این بازار جزء موقوفات گوهرشاد بوده
است.  از ویژگی های بازار گوهرشاد وجود
سالن ها و غرفه های عریض بوده که در مجموع 84 مغازه در طبقات این بازار می باشد که در
آن‌ها لوازم برقی و خانگی، بلور و کریستال، پارچه، عطر و ادکلن، کفش، سیسمونی
نوزاد، لوازم‌التحریر و گرافیک، اسباب بازی، سوغات و… عرضه می‌شود. از جمله
تسهیلات بازار گوه
بازار
سالن ها و غرفه های عریض بوده که در مجموع 84 مغازه در طبقات این بازار می باشد که در
تسهیلات بازار گوه
بازار
تسهیلات بازار گوه
وقتی
وارد حرم امام رضا (ع ) می شوید در جنوب حرم مسجدی با گنبد فیروزه ای زیبا قرار
گرفته است معروف به مسجد گوهرشاد ، با توجه به معماری زیبا و قدمت تاریخی این مسجد
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد، یکی از
بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا شده
است. این مسجد باشکوه به
دستور بانو گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ، در نزدیکی حرم امام رضا (ع) ساخته شده است. این
بنای باستانی، نمونه‌ کامل
وقتی
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد، یکی از
بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا شده
است. این مسجد باشکوه به
دستور بانو گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ، در نزدیکی حرم امام رضا (ع) ساخته شده است. این
وقتی
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد،
یکی از بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا
شده است. این مسجد باشکوه به
مسجد گوهرشاد یک اثر معماری باستانی از دوران تیموری در جنوب حرم رضوی است که به سفارش گوهرشاد ، همسر شاهرخ تیموری در سال 821 هجری ساخته شده است. کاشی کاری های مسجد با طاق های گنبدی و مناره ها جلوه خاصی به بنا بخشیده است. به گونه ای که به یک اثر هنر ایرانی در قلب حرم تبدیل شده است.
ایوان مشرق، ایوان جنوبی مسجد با مساحت 500 متر مربع می باشد که زیبایی خاصی به مسجد داده است. منبر صاحب الزمان در کنار محراب مشرق از نظر تاریخ از اهمیت بالایی برخوردار است. ا
مسجد گوهرشاد مشهد
به حرم حضرت امام رضا (علیه السلام)  که بروید، در جنوب آن مسجدی زیبا خواهید دید که به مسجد گوهرشاد معروف است.این مسجد به دستور گوهرشادبیگم همسر شاهرخ در عهد تیموری در مشهد ساخته شد.مسجد گوهرشاد مشهد دارای قدمت تاریخی و معماری زیبایی است.که همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.این طور به نظر می رسد که این مسجد به دلیل مجاورت حرم امام رضا و همچنین زیبایی‌های هنری آن، پربازدیدترین مسجد ایران محسوب می شود.در گذشته این مسج
به دنبال اجباری شدن کلاه شاپو و ممنوعیت حجاب و سیاست‌های تغییر لباس در دوران پهلوی اول، در تیرماه ۱۳۱۴، آیت‌الله سید حسین طباطبایی قمی به پیشنهاد علمای مشهد جهت مذاکره با رضاخان در مورد این سیاست‌ها راهی تهران شد. قمی در تهران در حصر قرار گرفت و ممنوع‌الملاقات شد.
در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴ مردم مشهد در اعتراض به این اقدام حکومت در مسجد گوهرشاد تجمع کردند. با حضور قوای نظامی این تحصن به شدت سرکوب و بیش از ۱۶۰۰ نفر کشته و زخمی شدند. پس از واقعه مسجد
مسجد گوهرشاد یکی از مشهورترین مساجد در ایران است که در شمال شرقی کشور، استان خراسان رضوی واقع شده است. این بنا به دستور گوهرشاد، همسر شاهرخ که یکی از پادشاهان تیموریان بود ساخته شد. مسجد گوهرشاد در سال 1418 میلادی و توسط معمار برجسته، قوام الدین شیرازی ساخته شده است.
ساخت و معماری مسجد گوهرشاد
مسجد گوهرشاد به دلیل داشتن معماری فوق العاده زیبا و داشتن کاشی کاری های منحصر به فرد، یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی ایران محسوب می شود. مسجد گوهرشاد
روبرور گنبد توی صحن گوهرشاد یکی از رفقا روضه وداع می خوند که یکهو یه نفر گفت: انا بقیت الله فی ارضه...
و دوبار تکرار کرد
خواستم بهش بگم حاجی اشتباه میزنی اینجا مشهده نه مکه دلم به حال بچه سوخت و گریشون رو به خنده تبدیل نکردم.
پی نوشت:
شما هم اگه خواستید ظهور کنید یادتون باشه باید برید مکه اولش هم به جای رب اشرح لی صدری باید بگید الا یا اهل العالم
چشم‌هایمان که خوب ببینند و خوبی‌ها را ببینند، به زیبایی‌هایی می‌رسیم که شاید تا به حال آن‌ها را ندیده‌باشیم. این زیبایی‌ها را هم می‌توان در طبیعت یافت و هم در بناهای دست‌ساز انسانی که گاه آنقدر چشم‌نوازاند که نگاه‌ها را به خود خیره می‌کنند. مسجد گوهرشاد یکی از همان زیبایی‎‌هاست که صدها سال پیش، در شهر مشهد امروزی، هنرمندانه بنا شده و از مساجد مهم از نظر معماری و قدمت تاریخی در ایران است. در این مسجد می‌توان رقص طرح و رنگ و پیوند هن
سلام روز یکشنبه است
آخرین روز تابستون 98
گوشه ی صحن گوهرشاد رو به گنبد تکیه دادم به دیوار
دل نگران اربعینم و امیدوار به امام مهربانی ها
پ.ن 1 : هیچ وقت این گوشه خالی نبود .‌‌‌‌‌‌خیلی ذوق مرگم اینجام
پ.ن۲ : گر چه در خیل تو بسیار به از ما باشد
ما تو را در همه عالم نشناسیم نظیر ( خلاصه آقا خودت درست کن) 
پ.ن ۳ : امروز سه تا کلاس اولی داشتیم
می‌گفت: چرا همش توی خودتی؟ آنقدر به کمبودها و حسرت های زندگی ات فکر میکنی که نعمت های حالت را نمیبینی. چند سال پیش شادتر به نظر میرسیدی. بیشتر میخندیدی...
بیراه نمی‌گوید. باید ذهنم را از توهم آقاییِ نازِ ماهِ خوجگلم آزاد کنم. شاید بهتر باشد دیگر برای تو ننویسم. وقتی خرید و مسافرت میروم، برای تو هدیه ای نگیرم. با دوستانم که هستم، جایت را خالی نکنم. حتی شاید کم کم به این زندگی عادت کنم و بعدا از دعاهایم هم بروی. 
شب تاسوعا تو را در مسجد گوهرشاد میگ
می‌گفت: چرا همش توی خودتی؟ آنقدر به کمبودها و حسرت های زندگی ات فکر میکنی که نعمت های حالت را نمیبینی. چند سال پیش شادتر به نظر میرسیدی. بیشتر میخندیدی...
بیراه نمی‌گوید. باید ذهنم را از توهم آقاییِ نازِ ماهِ خوجگلم آزاد کنم. شاید بهتر باشد دیگر برای تو ننویسم. وقتی خرید و مسافرت میروم، برای تو هدیه ای نگیرم. با دوستانم که هستم، جایت را خالی نکنم. حتی شاید کم کم به این زندگی عادت کنم و بعدا از دعاهایم هم بروی. 
+ گاهی رفیق در اوج گرفتاری است و تاب و توانی برایش نمانده و تنها کاری که از دست تو بر می آید این است که کاری کنی که زبان به درد دل باز کند و به درددلش گوش کنی تا شاید کمی سبک بشود . 
+ گاهی بین سه ساعت صحبت پر شور و پر حرارت فقط یک 5 دقیقه اش کافی است که مسیر جدیدی را پیش پایمان بگذارد و ما را از یک غفلت عمیق بیدار کند ...
+ گاهی مبارزه و سختی های زندگی از تو فرار می کنند و تو باید به دنبالشان بدوی . تا زندگیت نمیرد ... 
حتی گاهی باید برای خودت میدان مبارزه
بند گلستان مشهد
مواره آب و سد باعث ایجاد شدن منظره‌ای زیبا می‌شود.این منظره می‌تواند یک منطقه تفریحی مناسب نیز باشد.گروه گردشگری مسافرسلام در این مطلب به معرفی بند گلستان مشهد پرداخته است.این بند در نزدیکی مشهد‌الرضا می‌باشد.شهر مشهد یکی از شهرهای توریستی ایران می‌باشد.این شهر علاوه بر وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (علیه‌سلام) جاذبه‌های فراوان دیگری دارد.شما می‌توانید در جاهای دیدنی اطراف مشهد ساعات خوبی را برای خود و خانواده‌تان خل
.... اسلام که رفت و فقط مسلمین ماندند، مؤمنین و شخصیت‌های دینی ما  هم آن روح و جهت بینش اسلام را گم کردند و فقط شعائر را فهمیدند و احکام فردی را. دلشان به این خوش بود که سلطان محمود به جنگ هندیان نامسلمان می‌رود و سلطان خدابنده شیعه می‌شود و گوهرشاد خانم ملکه مغولی مسجد می‌سازد- بالاتر از این‌ها را دیگر نمی‌فهمیدند. همین قدر که فلان قلدر ستمکار با حفظ رژیم و رویه و زندگی فرعونیش، ختنه بکند و طی تشریفاتی به دین مبین اسلام مشرف شود و به تعظیم ش
به دلیل مجاورت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و همچنین زیبایی های هنری آن پربازدیدترین مسجد ایران محسوب می شود. در گذشته این مسجد محل تجمع سیاسی فرهنگی مردم علیه حکومت بود و به این دلیل بعد از آن محبوبیت زیادی پیدا کرد . امروزه مسجد گوهرشاد توسط هشت ورودی کوچک و بزرگ به دیگر بخش‌های حرم رضوی مرتبط است. که به عنوان وسیع‌ترین و کهن‌ترین مسجد در اماکن متبرکه رضوی همواره محل برگزاری دائمی نماز جماعت است. زائران، گردشگران و بازدید کنندگان زیادی
این بنای مستحکم به سبک کلاسیک و چهار ایوانی ساخته شده است. چهار ایوان آن در صحن مربعی مسجد قرار گرفته اند و در فواصل میانی ایوان ها شبستانی های وسیعی وجود دارد. مسجد دارای دو در ورودی و خروجی است. ایوان هایی که در اضلاع متفاوت مسجد قرار دارند به طور قرینه ساخته شده اند. هنر ایرانی در سراسر این بنا به چشم میخورد. طاق های گنبدی و مناره هایی با سبک ایرانی و همچنین وجود خطوطی بر زمینه گچی زیبایی آن را دو چندان کرده است. مناره ‌های مسجد به سبک مقرنس
نشسته بودم توی صحن گوهرشاد - ساعت 5 صبح.نسیم خنکی میوزید.نقاره ها به صدا داشتند در می اومدند.کبوترها جلوی ورودی حرم به غایت دلبری می کردند.بوی بال فرشته ها رو به راحتی استشمام می کردی.اگه از من میپرسیدند حوض کوثر چه شکلیه به حوض صحن گوهرشاد اشاره میکنم.با اون فواره های بی نظیرش.با اون صحن و سرای دنجش.ساکت بودم و فقط گوش می دادم به صداهای اطراف،فقط تنفس می کردم.از پلی لیست دیوان صوتی حافظم به صورت تصادفی یکی رو پلی کردم - به عنوان فال - و دیدم مثل
فرو رفته بودم در کارم . که یه هو گوشیم زنگ خورد . یک شماره ی ناشناس بود . جواب دادم : " الو ! بفرمایید ! الووو ؟! ... " . جوابی نشنیدم . قطع کردم و دوبار مشغول کار شدم . که صدای پیامک گوشیم اومد . نگاه کردم ... لرزم گرفت ... یک پیامک از همون شماره ی ناشناس بود که توش با الفاظ رکیک ... . دوباره تند تند زنگ زد و من تند تند رد دادم . باز پیام داد : " ج بده می خوام صداتو بشنوم ! " جواب ندادم و شمارشو بردم تو لیست ردّی ها و تمام ...
تاحالا تجربه ش رو نداشتم . دخترای ما دارن ب
<div
style="text-align: justify;">

<p><span
style="font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif; font-size:
small;"><a title="غار دره آل مشهد"
href="http://xn--ngb4azb01b.xn--ugbj4cj.net/%D8%BA%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF"
rel="noopener noreferrer" target="_blank">غار دره آل
مشهد</a></span></p>

<p><span
style="font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif; font-size:
small;">غار دره آل مکانی ست با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و
بلند که چشمه ای در مجاورت آن قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شمال شرق مشهد
در مسیر را
هر ساله حدود ۲۰ میلیون زائر به قصد زیارت امام هشتم شیعه ها وارد شهر مشهد مقدس میگردند . درصورتی که دوران زمان متعددی است که به مقبره امام رضا ( ع ) مشرف نشده‌اید بی تردید متعجب خواهید شد , چون تغییرات اکثری در بقعه انجام یافته و وسعت آن نسبت به سال‌های قبلی یک‌سری برابر شده‌است . احتمال دارد همگی شما اطلاعاتی اگرچه کم در رابطه بقاع امام رضا ( ع ) دارید , ولی آیا می‌دانستید تاریخچه‌ای جالب در دل این مقبره آرامش‌بخش
دولتشاه در اثرِ شیوا و اغراق‌آمیز خود به نام تذکرةالشعراء نوشت : "از زمان آدم تا به امروز ، هیچ عصر ، دوران ، دوره یا لحظه‌ای را نمی‌توان نشان داد که مردم از چنین صلح و آرامشی برخوردار شده باشند ؛" و یک تاریخ‌نگارِ تُرک نیز که در اغراق دستِ کمی از دولتشاه ندارد ، چنین می‌افزاید : "شاهرخ هیچگاه به‌عمد مرتکب گناهی بزرگ نشد ."
هنرمندان ، موسیقی‌دانان ، نقاشان و خوشنویسان ایران به دربار شاهرخ رفتند . به تشویق و اغلب به سرپرستی شخص شاهرخ و پسرش ب
حکایتی‌بسیارزیباوخواندنی
"داستان واقعی جوان فقیر کارگر و گوهرشاد خاتون"
"گوهر شاد" یکی از زنان باحجاب بوده همیشه نقاب به صورت داشته و خیلی هم مذهبی بود.
"او می خواست در کنار "حرم امام رضا (ع)" مسجدى بنا کند."
به همه کارگران و معماران اعلام کرد؛ دستمزد شما را دو برابر مى دهم ولى "شرطش" این است که؛فقط با "وضو" کار کنید و در حال کار با یکدیگر "مجادله و بد زبانى" نکنید و با "احترام" رفتار کنید. "اخلاق اسلامى" را رعایت و "خدا" را یاد کنید.
او به کسانى که به و
عناصر ویژه معماری دوره تیموری:‏‏1)مناره ها: بلند و بصورت متقارن و متقارب ( کنار هم) و با ارتفاع بلند و یا به صورت برج هایی در گوشه ‏های بنا ظاهر می شوند. مانند: مسجد جامع کبیر یزد، مسجد گوهرشاد، مسجد مظفریه تبریز و مسجد امام ‏مشهد.‏‏2) بادگیر: یکی از وجوه معماری خانگی در نواحی گرم ایران است. هر بادگیری شامل یک برج تهویه بر ‏فراز بام بویژه در یزد، اصفهان، کرمان، کاشان و نائین متداول است. مانند: مسجد امیر چخماق، مسجد ‏سرریگ، مساجد فیروزآباد، خ
غریب قریب: آگاهی به سرگذشت حرم امام رضا(ع) رنگ دیگری به زیارتمان خواهد داد.
غریب قریب : سعید تشکری
معرفی:
آروم آروم که کتاب رو ورق می زنی، خوب گوش کن….صدای هق هق گریه های نویسنده میاد… بلند، مداوم…آروم آروم که با کتاب مأنوس می شی، قصه ها رو لمس میکنی…میشد سعید تشکری رو دید وقتی که لرزید و زانوهاش سست شد. وقتی خمید و جلوی ضریح شکست…
خلاصه:
در ۱۲ دوره از تاریخ به ذکر تاریخ حرم امام رضا (ع) می پردازد، آباد شدن ها و تخریب شدن ها. کتاب رو باید نیمه شب
پلاک هشت
چندسالی
از این ماجراگذشت کمی بزرگتر که شد ماجرا را از اطرافیان فهمید همیشه دلش
می خواست به دیدارش برود از نزدیک از او تشکر کند سال دوم دبیرستان بود که
که نیروهای بعثی به ایران حمله کردند او نیز مانند بچه های هم سن وسال خود
بی قرار رفتن به جبهه ها شد تاهم نذر مادر را ادا وهم فرمان امام(ره)  را
لبیک گوید آرزو داشت که به دیدار کسی که سلامتی اش را از مدیونش بود برود
اما این آرزو بردلش ماند ،در جبهه ها به خاطر از خود گذشتگی ومهربانی اش
ز
بسم الله
سیمرغ می نویسد:
چشم بستم و رفتم زیارت. زیارت امام رضا علیه السلام.
فکر می‌کنی نمی‌شود؟ چشم بستم و رفتم تا خود حرم امام رضا. از صحن گوهرشاد عبور کردم و رفتم و رسیدم به کفش‌داری شماره یازده. تو خیال میکنی که نمیدانم دیگر از کفشداری شماره یازده خبری نیست؟ میدانم اما من در خیالم رفتم و رسیدم و بود.
تا پا در حرم گذاشتم، تمام صداهای اطراف قطع شد و دیگر من در جای خود نبودم. تو گویی خیالم تنها به زیارت نرفته بود و روحم به پرواز درآمده بود و رفت
یا عشق
قسم به خداوند که مهربان ترین مهربانان است
از شما مهربان تر نسبت به خودم نیافتم
وقتی "هوس" کودکانه ام را دانستید و به نیکی پاسخ دادید. 
"چشم هایم سرریز از شوق دیدن دوباره تان بود که دلم هوس عطر مست کننده ی نرگس کرد"... به شدت... 
میدانید که زمستان ها دیوانه ی نرگس میشوم. اما قصد جنون داشتم،که نرگس را در حرم شما ببویم. 
جلوی ورودی صحن گوهرشاد، چشمم به گنبدتان، دستم به سینه، به دلم افتاده بود بعد زیارت بروم پی گل فروشی که مستی به حد اعلایش برسد.
غریب قریب
اولین چیزی که جذبم کرد همین اسم بود . غریب قریب و اینکه موضوعش امام رضای جااااانه!
دومین جاذبه ی کتاب طراحی جلد قشنگشه . کار آقای مجید زارع !
جلد سه بعدی و ترکیب رنگ قشنگ ! ترکیب مقوا و چرم!
غریب قریب - نوشته ی سعید تشکری انتشارات کتابستان معرفت قم
اما داستان غریب قریب !
داستان ساخته شدن حرم امام رضا در دوره های تاریخی مختلف. داستان دشمنی ها و دوستی ها با صاحب حرم و حرمش . داستان ویرانگران و آباد کننده های آن . داستان کسانی که نسل اندر نس
بر همان عهد
قضیه‌ی مسجد گوهرشاد چرا به وجود آمد؟‌ مرحوم حاج آقا حسین قمی در مسئله‌ی کشف حجاب از مشهد به تهران می‌رود تا با رضا شاه صحبت کند. گفته بود می‌روم و به او می‌گویم؛ اگر گوش کرد که هیچ، اگر گوش نکرد همانجا خودم خفه‌اش می‌کنم. به تهران رفت و نتوانست رضاخان را ملاقات کند و بعد هم از آنجا به عراق تبعید شد.
تیرماه ۱۳۱۴ علمای مشهد در حمایت از حاج آقا حسین در مسجد گوهرشاد تجمع کردند. اصل اجتماع علما در کشیک‌خانه‌ی مسجد گوهرشاد که بعد من
اخلاص محدث قمی رحمه الله
محدث قمی، حدیث اخلاص بود و آیه زهد. در مسیری که می رفت، اگر کوچک ترین شبهه ای در دلش رخنه می کرد که قدمش برای خدا نیست و یا وسوسه ای قلبش را می لرزاند، بدون هیچ تأملی از مسیر بازمی گشت. حتی اگر جمعیت بسیار نمازگزار، در قلبش او را متوجه خود می ساخت، ازامامت جماعت خودداری می کرد. یکی از دانشمندان معاصر حکایت می کند:
من از همان اوقات که به تحصیل مقدمات اشتغال داشته ام، نام محدث قمی را در محضر مبارک پدر بزرگوارم زیاد و توأم ب
تاریخچه ساخت حرم امام رضا
حرم مطهر امام رضا(ع) با گذشت تاریخ و به‌ طور تدریجی بنا شده و رفته رفته گسترده شده است. در ساخت فضا های فعلی حرم، مردان و زنان گوناگونی در هر برهه ای از تاریخ کشورمان ایران، نقش بسزایی را ایفا کرده اند. هر کدام از کاشی ها و سنگ هایی که روی دیوارهای حرم نصب شده، گواه بر عشق پاک و ارادت این مردمان به حضرت رضا (علیه السلام) دارد. تاریخی که در کتیبه های حرم وجود دارد، نشان دهنده گذر از دوره سامانیان تا قاجاریه است. پس از شهاد
کارهای روزانه‌ام را به حداقل رسانده‌ام. از اول تعطیلی‌ها سعی کردم خودم را گرفتار تنبلی نکنم. ساعت‌های کارکردنم را در روز ثابت نگه داشتم. گرچه چندین کتاب را نصفه رها کردم و نوشته و پژوهش و پروژه را، ولی بهم این حس را می‌داد که تمام تلاش خودم را می‌کنم و حداقل کارها را تا یک‌جاهایی جلو می‌برم. از آن جهت خوب بود اما این جایی از سال است که من بعد زمستان به خراسان می‌روم و کنار خانواده‌ام آرام می‌گیرم، در بهار با بابا قدم می‌زنم، گوشه‌ی گوه
با استناد به مدارک به دست آمده از دوره هخامنشیان، مانند تندیس ها، سکه ها، نقوش فرش، پارچه و نقش برجسته هایی که تعدادی از آن ها به خارج از ایران منتقل شده اند، و یا نوشته های برخی از تاریخ نگاران، می توان چنین برداشت کرد که پوشاک زنان ایرانی عبارت از لباس های بلند تا قوزک پا و گاهی فراخ، پیراهن های ساده تا پایین ساق پا به صورت ساده یا ریشه دار، و با آستین های بلند یا کوتاه بوده است. لباس های زنان ایرانی در دوره اشکانی عبارت از پیراهنی بلند تا به
زیارت
حرم امام رضا(ع) از قدیم تا به امروز در نزد مردم کشور ما جایگاه ویژه ای داشته و
دارد. بسیاری ازمردم چندین ماه ازسال را کار می کنند سپس برای آنکه خستگیشان را در
کنند و آرامش و سلامت روحی و جسمی خود را ارتقا دهند به مشهد مقدس و زیارت حرم
امام رضا (ع) می روند.  سالانه میلیون ها
نفر از اقصی نقاط جهان به شهر مشهد روانه می شوند تا پای به حرم امام رضا(ع)
بگذارند و زیارت کنند. درهای حرم امام رضا(ع) 24ساعته به روی زائران باز است
وخادمان حرم همواره به مرد
زیارت
زیارت
باغ
خونی یادگاری دویست ساله از باغ های مشهد و بخشی از هویت تاریخی کلانشهر مشهد است.
این باغ زیبا در اوایل دوره قاجاریه ساخته شده است.بسیاری می گویند که  روس‌ها از همین باغ، حرم مطهر حضرت رضا(ع) و
مسجد گوهرشاد را در سال 1912میلادی به توپ بستند. باغ خونی،  در زمانی
کنسولگری روسیه در مشهد بوده و مدتی نیز از آن به‌عنوان دفتر بازرگانی دولت روسیه
استفاده می‌شده است. در برخی متون مربوط به عهد ناصری از این مکان به نام «باغ
خونی» یاد شده است و البته به
باغ
خونی یادگاری دویست ساله از باغ های مشهد و بخشی از هویت تاریخی کلانشهر مشهد است.
این باغ زیبا در اوایل دوره قاجاریه ساخته شده است.بسیاری می گویند که  روس‌ها از همین باغ، حرم مطهر حضرت رضا(ع) و
مسجد گوهرشاد را در سال 1912میلادی به توپ بستند. باغ خونی،  در زمانی
کنسولگری روسیه در مشهد بوده و مدتی نیز از آن به‌عنوان دفتر بازرگانی دولت روسیه
استفاده می‌شده است. در برخی متون مربوط به عهد ناصری از این مکان به نام «باغ
خونی» یاد شده است و البته به
زمان ثبت نام:
18 دی ماه 1398 لغایت 3 بهمن 1398
روش‌های ثبت نام :
1– مراجعه به سایت
www.Etekaf.razavi.ir
2- ارسال عدد 8 به سامانه پیامکی 300008030 و تکمیل فرم ثبت نام
مکان‌های برگزاری اعتکاف:
1-مسجد گوهرشاد
2- مساجد وابسته آستان قدس رضوی (مسجد الرضا(ع) مصلی، مسجد الرضا(ع) خواجه ربیع، مسجد الرضا(ع) احمدآباد، مسجد صدیقی‌ها، مسجد امام خمینی(ره) و مسجد ملاهاشم)

شرایط ثبت نام:
الف – برادران 15 سال کامل
ب – خواهران 9 سال تمام
 تلفن‌های تماس:
متقاضیان می‌توانند با تلفن‌ها
بیانات پس از بازدید از نمایشگاه «حماسه گوهرشاد»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز سه‌شنبه 96/1/8 ضمن بازدید از نمایشگاه آثار هنری و اسناد تاریخی مرتبط با واقعه‌ی مسجد گوهرشاد که در حرم مطهر رضوی برگزار شده بود، در جمع برگزارکنندگان این نمایشگاه سخنرانی کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار را در سالروز واقعه‌ی خونین کشتار مردم معترض به کشف حجاب رضاخانی در مسجد گوهرشاد مشهد که در تیرماه ۱۳۱۴ به وقوع پیوس
به نام خدای شاه خراسان:)

از همان دیروز، اول صبحِ اول هفته که هجدهم هم بود، می‌دانستم و می‌دیدم این هفته خیر است و نور دارد:)
از کجا معلوم؟
از آنجا که سر ارائه‌ی سختِ درس "نظریه‌‌های یادگیری"، در دو قسمتی که خودم هم نمی‌فهمیدم بنده‌ی خدا اسکینر چه می‌خواهد بگوید؟ و قرار بود به اینجا که رسید بگویم :"استاد خودم هم این قسمت رو متوجه نشدم."، یک دفعه درست سر همان دو مبحث استاد گفت:" این بخش رو لطفا رد کنید زمان نداریم، برید مبحث بعدی" :)))

از اولِ
 ساعت پنج صبح در چهارباغ، ده شب در اکباتان، دو نیمه شب روی پشت‌بام. در آسمان به دنبال تو می‌گشتم. رواق به رواق خراسان، از صحن جدید تا پنجره فولاد، سقاخانه، کاشی‌کاری‌ها. دوان در شبستان‌های مسجد گوهرشاد، دوان در زانو بغل گرفتن‌های زیر طاق ایوان مقصوره. سال‌ها دویده‌ام تا تو. آغازش را حتی یادم نمی‌آید. 
از حیاط خانه‌ی کوچه باغ امیریه‌ی تهران، نگاه می‌کردم از بین برگ‌های پهن تیره و در میان آبی‌ها نور را می‌جستم که او خودش از پشت دانه‌

در وسط چهار ضلع مسجد گوهرشاد، ایوان‌های چهارگانه‌ای وجود دارد. بزرگ‌ترین ایوان، ایوان جنوبی و قبله و محراب مسجد است که بر فراز آن گنبد و گلدسته‌ها قرار گرفته است و به نام ایوان مقصوره معروف است. ارتفاع ایوان مقصوره بیش از ۴۲ متر می‌باشد.در این ایوان، منبر بزرگ و قدیمی قرار دارد که از قدمت و نفاست حائز اهمیت می‌باشد این منبر نفیس از چوب گردو و گلابی با شیوه منبت کاری بدون به کار رفتن میخ و یا هر فلز دیگر ساخته شده است. منبر فوق چهارده پل

امیدوارم هممون به عشق واقعی برسیم،،
​​​​​داستان واقعی جوان فقیر کارگر و گوهرشاد خاتون

​​
گوهر شاد  یکی از زنان باحجاب بوده همیشه نقاب به صورت داشته و خیلی هم مذهبی بود. او می خواست در کنار حرم امام رضا (ع) مسجدى بنا کند .
ادامه مطلب
دوست دارم برم تو صحن گوهرشاد بشینم.هیچی نگم.هیچی هم نخوام - نه از سر زبانم لال بی ادبی.دوست دارم فقط خیره بمونم به گنبد و خودمو بسپارم به دست نسیمی که احیانا تو صحن میوزه.دوست دارم زمزمه های رضا رضای مردم رو بشنوم و با خودم بگم دار و ندارم یا علی بن موسی الرضا....دوست دارم وقتی دارم از تو خیابون رد میشم سرمو بندازم پایین مبادا حواسم پرت شه و ذکر بگیرم دار و ندارم یا علی بن موسی الرضا...باغ و بهارم یا علی بن موسی الرضا...دوست دارم بشینم زوج های خوشبخ

امیدوارم این داستان برای همتون اتفاق بیفته و به عشق واقعی برسید،،
​​​​​داستان واقعی جوان فقیر کارگر و گوهرشاد خاتون

​​
گوهر شاد  یکی از زنان باحجاب بوده همیشه نقاب به صورت داشته و خیلی هم مذهبی بود. او می خواست در کنار حرم امام رضا (ع) مسجدى بنا کند .
ادامه مطلب
امکانات هتل آپارتمان شهریار مشهد
لابی
تاکسی سرویس
صندوق امانات
لاندری
پله اضطراری
اتاق چمدان
آنتن مرکزی
گشت نیم روزی
پرینتر، فتوکپی، فکس
آژانس مسافرتی
دستگاه واکس کفش
پذیرش 24 ساعته
نمازخانه
خدمات تهیه بلیط
اتاق های هتل آپارتمان شهریار مشهد برای مسافران تور مشهد دارای تلویزیون، یخچال، دراور، لوازم بهداشتی، کمد لباس، مبلمان، شبکه پخش فیلم، روم سرویس می باشند.
موقعیت مکانی هتل آپارتمان شهریار مشهد
آدرس هتل: خیابان امام رضا، امام رضا 8، پش

آنروز خیلی راه رفتم
شاید کلیشم بخاطر علافی بود
می شد راهم کمتر بشه اما خب نشد به هر دلیل!
نزدیک اذان شد.خیلی خیلی خسته بودم
خودمو با عجله رسوندم مسجد گوهرشاد. نشستم و گفتم: آه چقدر خسته شدم
یکهو جرقه ای به ذهنم زد
فوری ادامه دادم
اما خداروشکر که این راهها رو تو حرم امام رضا رفتم و خسته شدم، به هر دلیل که بوده باشه!
بسم الله الرحمن الرحیم .فکر میکنم تابستان پارسال بود، دومین اردوی تحصیلی تابستانه در مشهد مقدس. نماز جماعت مغرب و عشاء را در صحن گوهرشاد، رو به آن ایوان دیدنی و منبر مهدوی خواندیم. بعد از نماز، همراه یکی از رفقا، خط قبله را مستقیم گرفتیم که برویم صحن قدس.
داشتیم از میان درب‌های چوبی شبستان های گوهرشاد رد میشدیم که زائری نوجوان با قدی متوسط، نزدیک رفیقم آمد و سوالی از او پرسید. نفهمید چه میگوید. به من گفت: فلانی! ببین این بنده خدا چه میگوید. رو
قالی بافی در کلانشهر مشهد در شمال شرق ایران حدود پنج سده قدمت دارد، به طوری که تاریخ یکی از قدیمی ترین فرش های موجود شهر مشهد به دوران صفویه و دوران سلطنت شاه طهماسب باز می گردد . بازار فرش فروشان مشهد از بازارهای قدیمی مشهد است که قبلا جزیی از بازار بزرگ مشهد بوده است. این بازار قدیمی در میدان بیت المقدس واقع شده و در زمان شاهرخ تیموری، همزمان با ساخت مسجد گوهرشاد ساخته شده و به عنوان یک اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است . . بن
هتل آپارتمان ستارگان مشهد
یکی دیگر از هتل آپارتمان های شهر مشهد، هتل آپارتمان ستارگان نام دارد این هتل در سال 1392 در خیابان امام رضا به بهره برداری رسید، هتل آپارتمان ستارگان مشهد در 4 طبقه و 28 واحد اقامتی شامل سوئیت های دو تخته، سه تخته و آپارتمان های یک و دو خوابه آماده ی خدمت رسانی به میهمانان می باشد. این هتل علاوه بر امکانات مناسبی که برای میهمانان خود فراهم آورده است با سرو انواع غذاهای با کیفیت ایرانی و بهره گیری از کادری مجرب اوقات خوش
شب میلاد شمس الشموس علی بن‌ موسی الرضا ع
نوکر‌ که باشی از‌ کریمان زر نمی خواهی
مستِ نگاهِ یاری و ساغر نمی خواهی 
مجنون که باشی غیرِ لیلا را نمی بینی 
غیر از مجالِ عاشقی دیگر نمیخواهی
وقتی که جَلدِ بامِ اربابِ خودت باشی
بالت اگر بشکست روزی، پر نمی خواهی 
در صحن ‌گوهرشاد باشی خوب میفهمی
با عشق آقا شادی و گوهر نمی خواهی 
تیر محبت را به جان خواهی خرید آری
در کارزار عاشقان ، سنگر نمی خواهی
سجاد نوبختی
مشهد به دلیل وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در تمامی فصول خیابان‌هایش پر از مسافر است. راحت‌ترین روش برای رسیدن به مشهد خرید بلیط هواپیما و سفر با هواپیما است، البته که روش‌های دیگری مانند وسیله شخصی یا قطار هم است. همانطور که همه می‌دانیم مهمترین جاذبه گردشگری مشهد حرم مطهر امام رضا (ع) است که بدون شک همه ساله مسافران زیادی را  سوی خود می‌کشاند. اما از دیگر جاذبه‌های مشهد هم نباید غافل شد. اگر بلیط هواپیما مشهد خود را تهیه کرده‌اید یا قص
هتل رضویه مشهد توضیحات و مشخصات
هتل رضویه مشهد در سال 1375 توسط بنیان خیریه آیت الله یثربی پایه‌گذاری گردید.این هتل 3 ستاره جهت ارتقاء سطح کیفی در سال 1397 مورد بازسازی قرار گرفت.هتل رضویه مشهد در 13 طبقه و با 92 واحد اقامتی در نزدیکترین نقطه به حرم قرار گرفته است.این هتل سه ستاره در مساحتی حدود 900 متر مربع در 13 طبقه و در مجاورت بازار رضا احداث گردیده است.
رزرو هتل های مشهد
تیپ‌های مختلف واحدهای اقامتی هتل رضویه مشهد
دوتخته
سه‌تخته
سوئیت‌های فلت
پلاک هشت

758 × 1011این تصویر ممکن تحت حق ثبت محفوظ باشد. بیش
چندسالی
از این ماجراگذشت کمی بزرگتر که شد ماجرا را از اطرافیان فهمید همیشه دلش
می خواست به دیدارش برود از نزدیک از او تشکر کند سال دوم دبیرستان بود که
که نیروهای بعثی به ایران حمله کردند او نیز مانند بچه های هم سن وسال خود
بی قرار رفتن به جبهه ها شد تاهم نذر مادر را ادا وهم فرمان امام(ره)  را
لبیک گوید آرزو داشت که به دیدار کسی که سلامتی اش را از مدیونش بود برود
اما این آرزو بردلش ماند
دیروز صبح مامان رو بستری کردیم. قبل از اینکه برن اتاق عمل، مامان آقای رو فرستادن که برن. چند دقیقه بعد از اتاق عمل منو پیج کردن. رفتم گفتن فلان‌قدر پول به فلان شماره واریز کن که لوازم از شرکت بیاریم. گفتم خب چرا نگفتین بجز هزینه‌ای که موقع بستری گرفتین، باز هم باید واریز کنیم؟ تو کارتم نداشتم اونقدر. زنگ زدم آقای، دیدم خیلی آشفته جواب میدن و تو پس‌زمینه هم دادوبیداد شنیده میشه. من از اینور می‌گفتم پول، آقای به یه نفر دیگه می‌گفتن شما شماره
درگیر کارهای اداری بودم امروز. در تلاشم به یه روشی، ده دلار از هزینه‌ی تمدید پاسپورتم کم کنم. ده دلارم ده دلاره خب، به قیمت امروز، پونزده اسفند نود و هفت خورشیدی، میشه صد و سی و پنج تومن. کمی اینور و اونور شوت شدم و چون دیدم خیلی شلوغه، گفتم برم سفارشی مامان رو بخرم و دوباره برگردم که خلوت بشه. سفارشی خریدن همانا و دیدن کتاب‌فروشی همانا. سه تا کتاب برای دختران خواهر و برادرم خریدم. یکیشو در واقع مجبور شدم :| کتابش شش ورق بیشتر نداره، از این ورق
سفر به مشهد در ماه رمضان
چکیده مطلب:
مشهد بعنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد داخلی سفر ایرانی‌هاست و همواره در تمام طول سال مورد استقبال واقع شده است.فرقی هم نمی‌کند فصل بهار باشد یا زمستان و تابستان و پاییز.اما سفر به مشهد در ماه رمضان حال و هوای دیگری دارد و خیلی‌ها دوست دارند چند روزی را در این شهر سپری کنند و از فضای موجود در آن لذت ببرند.
گردشگری تخصص ما و مشاوره سفر رسالت ماست.
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید کرد:
سفر به مشهد در ماه رم
مروارید شکسته : کم دیده ای زن باشد جهادی باشد و سرآخر شهید هم باشد؟ این نمونه ایست

مروارید شکستهنویسنده: نسرین پرکانتشارات ستاره ها
معرفی:
درهنگام انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند از خواندن این کتاب خود دداری کنید!!!!– این تجربه شخصی خودمه آنچنان غرق در خواندن کتاب بودم غذام داشت میسوخت.
بریده کتاب:
پدر بتول خطاب به بتول (که به خاطر مرگ نوزادش افسردگی گرفته)دنیای تو چقدر کوچیکه دختر، بزرگ تر که بشی دنیاتم بزرگ تر میشه چیزایی می ب

مشهد مقدس بخاطر وجود حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) بعنوان قطب زیارتی و حتی گردشگری برای شیعیان ایران و جهان به شمار می رود. از برخی شواهد تاریخی اینگونه استنباط  می شود که پیکر مبارک حضرت امام رضا (ع) در روستای سناباد در نزدیکی شهر توس به خاک سپرده شده است. شهری که بعدها در اطراف این حرم شکل گرفت همین شهر مشهد فعلی است. به مرور در اطراف این حرم مساجد و صحن هایی ساخته شد که باعث گستردگی و شکوه بیشتر حرم مطهر شد. در اطراف حرم همچنین مراکز و اماکن رفا
همزمان با هفته
عفاف و حجاب کتابخانه شهید بهشتی تاکستان با اجرای برنامه های متنوع میزبان
علاقمندان رده های سنی مختلف بود.

از جمله این
برنامه های برگزاری  نشست " آثار و
اهمیت حجاب "در جامعه بود . طی این نشست ابتدا سمیرا طاهرهرخانی مسئول
کتابخانه با اشاره به حادثه مسجد گوهرشاد یاد و خاطره شهدای این حادثه را گرامی
داشت . وی در ادامه گفت اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در
بسیاری از سوره های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می ک
 خلاصه کتاب روش تحقیق دکتر دلاور

دانلود فایل

دانلود رایگان خلاصه کتاب آمار و احتمالات دکتر علی دلاورnovinpdf.blogfa.com › post Translate this page خلاصه کتاب آمار و احتمالات دکتر علی دلاور pdf تعداد صفحات : 82 فرمت : pdf زبان ... دانلود خلاصه و نمونه سوالات تستی کتاب روش تحقیق دکتر دلاور دانلود خلاصه امار ... خلاصه کامل کتاب آمار و احتمالات د
این روز ها دیگر زود به زود بغض مهمان دلم می شود . ناخوش بودم ، که رسیدم به صحن گوهرشاد . طبق عادت همیشگی به سمت قفسه کتاب ها رفتم و منتخب ادعیه و زیارات را برداشتم . حال و حوصله ی دعا خواندن نداشتم . دوست داشتم فقط بشینم رو به گنبد و حرف بزنم ... حرف های زیادی داشتم اما حرفم نمیامد . بغض سنگینی داشتم اما گریه ام نمیامد ... دوست داشتم یک امداد غیبی بیاید و این گره را از گلویم باز کند . که یک دفعه یاد صحیفه ی سجادیه افتادم ... از جا کنده شدم و دوبار رفتم سرا
حرم امام رضا
آیا تا به حال به معنای حرم فکر کرده‌اید؟حرم ریشه عربی دارد و به معنای مکانی مقدس است.حرم امام رضا (علیه السلام) در مشهد مقدس واقع شده است.وجود مرقد مطهر و پاک امام رضا در مشهد باعث شده است که این شهر پایتخت معنوی ایران شناخته شود.این مکان یکی از بهترین و آرامش‌بخش‌ترین مکان‌ها برای ما مسلمانان و ایرانیان است.سالانه 20 میلیون‌ زائر از سراسر دنیا رزرو هتل در مشهد را انجام می‌دهند و برای زیارت هشتمین امام شیعیان راهی مشهد می‌شو
‫جمعی از شاعران کشورمان از غزل معروف فیض کاشانی با مطلع «بیا تا مونس هم، یار هم، غمخوار هم باشیم» استقبال کردند.

‎«‫محمدعلی یوسفی» شاعر شیرازی غزلی به استقبال از غزل فیض ‎‫کاشانی سروده است که در ادامه می‌خوانیم:‬
‎بیا تا مونس هم یار هم غمخوار هم باشیم‎انیس جان غم فرسودهٔ بیمار هم باشیم
به نامحرم نگویم از غم دل در شب هجران‎بیا تا ما یگانه مَحرم اسرار هم باشیم
‎نه تنها امشب و فردا شب و فردا و پس فردا‎بیا ما تا ابد تب دار هم دلدار هم ب
اگرچه پایتخت ایران تهران است، اما همگی به خوبی می‌دانند که قطب مذهبی ایران، استان خراسان رضوی است. حرم امام هشتم ما شیعیان در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد واقع شده است و هر ساله مسلمانان زیادی از سراسر جهان برای زیارت به ایران سفر می‌کنند. حرم امام رضا (ع) همیشه پر از سوال‌های تاریخی بوده است که شاید خیلی‌ها از آن چیزی نمی‌دانند؛ حرم امام رضا علاوه بر صحن‌ها، رواق‌ها و معماری‌های پر راز و رمز، عجایب بسیاری نیز دارد که در ادامه به معرف
یک دسته
گل زغزل های ناب عشق

صد السلام
منتظر یک جواب عشق

شعرم
رسید تا به خیابان خسروی

گویا
گرفته قافیه عزم شتاب عشق

تا
شاعرانه تکیه به باب الجواد زد

اشکم نشد
حریف حساب و کتاب عشق

اذن دخول،
حضرت سلطان اجازه هست؟

چشمی که
می دود پی تنها خطاب عشق

در لا به
لای همهمه ی زائرانتان

به به چه
مرقدی پر عطر گلاب عشق

مضمون
شعر من چقدر شاعرانه شد

جنس
لطیف عاطفه ی خواهرانه شد

قم را
خدا نوشته وادی سینای فاطمه

قم مرکز
نزول آیه ی موسی فاطمه

شهری که
فاطمه دا
من سفر بودم و بقیه میدترم دادن. حالا امروز ساعت سه باید برم امتحان بدم، قبل کلاس. الان اینجا نشستم تو حرم و حسش نیست بلند شم.
رفتم جواب یورودینامیک تست مامان رو گرفتم، باز کردم خوندم ولی سردرنیاوردم. یکی نیست بگه خب اگه سردرمی‌آوردی که اورولوژیست بودی. عصر باید زنگ بزنم وقت دکتر بگیرم. مامان دلش سفر اربعین می‌خواد، ولی این مشروط است به خیلی چیزها. یکی از مهم‌ترین‌هاش اینه که قبلش درمان بشن.
برگشتنی تو اتوبوس یه خانمی در مورد فاصله‌ی مشهد ت
این روز ها دیگر زود به زود بغض مهمان دلم می شود . ناخوش بودم ، که رسیدم به صحن گوهرشاد . طبق عادت همیشگی به سمت قفسه کتاب ها رفتم و منتخب ادعیه و زیارات را برداشتم . حال و حوصله ی دعا خواندن نداشتم . دوست داشتم فقط بشینم رو به گنبد و حرف بزنم ... حرف های زیادی داشتم اما حرفم نمیامد . بغض سنگینی داشتم اما گریه ام نمیامد ... دوست داشتم یک امداد غیبی بیاید و این گره را از گلویم باز کند . که یک دفعه یاد صحیفه ی سجادیه افتادم ... از جا کنده شدم و دوبار رفتم سرا
تخصص زنان ، زایمان و نازایی چیست ؟تخصص زنان زایمان و نازایی یکی از رشته های پرکاربرد پزشکی است ، پزشکان جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی به تشخیص، درمان، جراحی و پیشگیری از بیماری ها و سرطان های زنانه می پردازند.
معرفی رشته :
نمای کلی: رشته زنان و زایمان یک رشته تخصصی بالینی است که به پیشگیری، تشخیص، درمان و پیگیری بیماری های زنان می پردازد. این رشته ترکیب دو حیطه تخصصی است: obstetrics، که تمرکز آن مراقبت زنان قبل، حین و بعد از زایمان است، و gynecolo
تقسیم بندی معماری تیموریان:‏‏  معماری این دوره را تقریبأ می توان به چهار مقطع تقسیم کرد:‏‏1) عمارات دوره تیمور (سلطنت در 782-808/1370-1405)‏‏2) عمارات دوره شاهرخ و گوهرشاد؛ پسر تیمور و همسرش (سلطنت در 1405-1447)‏‏3) ابنیه دوره سلطان حسین بایقرا (سلطنت در 873-911/1470-1506) و مشاور و دیوانسالار وی ‏علیشیر نوایی‏4) ابنیه قراقویونلوها (873-885/1380-1468) و آق قویونلوها (780-914/1378-1508) ؛ ترکمانهای ‏رقبای تیمور در غرب ایران(بلر و بلوم،1381،91)‏مشخصات معماری تیموریان: ‏یکی از وی
صبح حدودای ساعت 2 رسیدیم. و 4 رفتیم حرم. این بین حتی یک‌دقیقه هم نخوابیدم. اون‌موقع از دست طهورا ناراحت نشدم که انقدر طولش داد تا پاشه و بیاد و اصرار هم داشت که حتما با من بیاد. اما الان دارم از دستش حرص می‌خورم که صبح باعث شد تنها نمازی که می‌تونستم تو حرم بخونم رو نتونم جای درست حسابی‌ای که دلم می‌خواست بخونم. مثلا توی گوهرشاد یا توی فضای اطراف ضریح! به هرحال نماز رو که خوندیم، حدود یه ساعت زیارت کردم و دیدم واقعا توان ندارم که بیدار بمونم.
با پلیور زرشکی نشسته روبه‌روی من. می‌گویم اون‌‌جا هنوز سرده؟ جواب می‌دهد من سردمه. چرا تاریکه اتاق؟ نمی‌بینمت. چراغ مطالعه را روشن می‌کنم. بدون حرف همدیگر را تماشا می‌کنیم. دست می‌گذارم روی صفحه‌ی تلفن، پیوند ابروهایش را باز می‌کنم. 
وقتی شرایط عوض می‌شود باید روش‌هایمان را تغییر بدهیم، ما تغییر می‌کنیم و آن‌چه میان ماست از دست می‌رود. شاید تنها، نگرانی من باشد ولی چیزی را نمی‌شود متوقف کرد و بعد سر فرصت ادامه داد. سکوت و فاصله‌ه

روزنامه شرق:
نویسنده: احمدرضا فتحی - جمعه 18 اسفند 1391
صادق سپاس بسری در سال 1310 در روستای مندیل بسر[1] در نزدیکی مراغه چشم به جهان گشود و پس از طی دوران کودکی به همراه خانواده عازم تبریز شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در آنجا سپری کردد. در سال 1315 در اوج جنگ جهانی دوم با شیوع بیماری وبا در نقاطی از کشور از جمله تبریز پدر ایشان جان به جان آفرین تسلیم کرد و از آن پس تامین مایحتاج خانواده به دوش دکتر سپاس بسری و برادر بزرگوارشان افتاد و ایشان در
محبوب ترین جاذبه ها و تفریحات نزد مسافران
1 - جزیره کیش بی
شک یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری در ایران می باشد جزیره ای کوچک ولی
زیبا که در شمار معدود نقاط آزاد اقتصادی در ایران می باشد. این جزیره
دارای جاذبه تفریحی و گردشگری فراوانی می باشد، اما برخی از آنها بیشتر
مورد توجه مسافران تور کیش قرار میگیرد. در این جا به برخی از آنها اشاره میکنیم :

- یکی از تفریحات متفاوت و هیجان انگیز در جزیره کیش بنانا و شاتل است.کسانی
که عاشق هیجان هستند می
1 - جزیره کیش بی شک یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری در ایران می باشد جزیره ای کوچک ولی زیبا که در شمار معدود نقاط آزاد اقتصادی در ایران می باشد. این جزیره دارای جاذبه تفریحی و گردشگری فراوانی می باشد، اما برخی از آنها بیشتر مورد توجه مسافران تور کیش قرار میگیرد. در این جا به برخی از آنها اشاره میکنیم :

- یکی از تفریحات متفاوت و هیجان انگیز در جزیره کیش بنانا و شاتل است.کسانی که عاشق هیجان هستند می تو
1 - جزیره کیش بی شک یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری در ایران می باشد جزیره ای کوچک ولی زیبا که در شمار معدود نقاط آزاد اقتصادی در ایران می باشد. این جزیره دارای جاذبه تفریحی و گردشگری فراوانی می باشد، اما برخی از آنها بیشتر مورد توجه مسافران تور کیش قرار میگیرد. در این جا به برخی از آنها اشاره میکنیم :

- یکی از تفریحات متفاوت و هیجان انگیز در جزیره کیش بنانا و شاتل است.کسانی که عاشق هیجان هستند می تو
متن

1 - جزیره کیش بی
شک یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری در ایران می باشد جزیره ای کوچک ولی
زیبا که در شمار معدود نقاط آزاد اقتصادی در ایران می باشد. این جزیره
دارای جاذبه تفریحی و گردشگری فراوانی می باشد، اما برخی از آنها بیشتر
مورد توجه مسافران تور کیش قرار میگیرد. در این جا به برخی از آنها اشاره میکنیم :

- یکی از تفریحات متفاوت و هیجان انگیز در جزیره کیش بنانا و شاتل است.کسانی
که عاشق ه
قیمت فرش
قیمت فرش ماشینیقیمت فرش دستبافقیمت فرش در شهر فرشقیمت فرش دستباف کاشانقیمت فرش دستباف قمقیمت فرش دستباف دست دومقیمت فرش دستباف تبریز طرح اولیا
قیمت فرش 12 متری
قیمت فرش ماشینی مشهدقیمت فرش مشهدقیمت فرش ۴ متریقیمت فرش ۴ متری در شهر فرشقیمت فرش ۴۴۰شانهقیمت فرش ۴متری فانتزیقیمت فرش ۴ متری زمرد مشهدقیمت فرش ۴متری کاشانقیمت فرش ۴۰۰ شانهقیمت فرش ۴ متری ساوینقیمت فرش ۴متری نگین مشهدقیمت فرش ۴ متری کودکقیمت فرش طرح غزلقیمت فرش طرح غزال
پروژه عظیم هتل مجلل درویشی از شمار پروژه هایی است که توسط بخش خصوصی شروع گردید. موسس هتل درویشی علی درویشی می باشد. حاج علی درویشی از ۶ سالگی در بازار تهران مشغول به کار بود و سپس وارد رشته ساعت و طلا شد که در نهایت در سال 1386 اقدام به ساخت پروژه هتل مجلل درویشی نمود.
 در واقع از سال 1372 تصمیم به ساخت این هتل 5 ستاره گرفته شد و از سال ۸۰ تا ۸۳ پروانه آن صادر گردید. پس از دریافت پروانه ساخت هتل، از سال 1383 تا 1385 نقشه هتل طراحی شد. در طراحی معماری این هت
در این مقاله سعی داریم تاریخچه کوتاهی در مورد هتل مدینه الرضا ، از معرفی مالک آن تا امکانات هتل را برای شما شرح دهیم.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1357 به عنوان یک سازمان نظامی تأسیس شد ، اما از آن زمان به بعد در هر جهت رشد کرده است و امروز ابعاد گسترده ای را در هر جنبه ای از زندگی عمومی ایران ، از فرهنگ و محیط زیست گرفته تا امنیت ، اقتصاد ، سیاست به دست آورده است.
دو بازوی مهم اقتصادی سپاه عبارتند از بنیاد تعاون سپاه و ستاد سازندگی خاتم الا
مقدمه:‏‏  در دهه 770/1370 آخرین بازماندگان ایلخانیان در ایران از بین رفتند، اما قدرت جدیدی در آسیای میانهَ ‏ظاهر شد که سنت و قدرت بازماندگان چنگیزخان را در دشت های اوراسیا احیا نمود. تیمور که در غرب به ‏Tamerlane‏ (تیمور لنگ) معروف است، سرکرده یکی از قبایل بود که سازمان بندی و تشکیلات قبیله ‏ای خویش را به یک امپراتوری جهانی تبدیل کرد. شهرهای بزرگ سلسله تیموری در آسیای میانه و ‏افغانستان (شهر سبز، سمرقند، بخارا، هرات) از کانون های بزرگ فرهنگ و هنر
یک نامه  هزار و یک داستان
سندی نادر و مهم درباه مرحوم آیت الله بهلول
محل نگهداری سند : بایگانی راکد شهرداری زرقان فارس
عکس حج + زاهد مجاهد
بازنویس متن نامه فوق
وزارت داخله ایالت فارس
اداره...........
دائره .................
بتاریخ 6 ماه 5  / 1314
نمره 5405 ضمیمه ......
حکومت ارسنجان و کربال
سواد اعلامیه تلگرافی وزارت جلیله داخله راجع بسوء اعمال شیخ بهلول در مشهد و شرح واقعه آنجا ذیلاً برای اطلاع اِشعار میگردد طبق راپورت واصله از ایالت خراسان شب 19 شیخ بهلول نامی
به نام خدا
14 فروردین؛ بعدِ مهمانی بزرگ ، در حالی که اکثر مهمونها رفته اند و افراد باقی مانده در گوشه ای مشغول صحبت اند. دختری 20 ماهه به نام زهرا با پدرش مشغول بازیست که محمد به آنها ملحق می شود. پدر از دختر می‌‏پرسد: 
بازم دوست داری با محمد مشهد بری؟ و او بالحن شیرین و دلربایش پاسخ می‌‏دهد " بله" و این از همان بله هائیست که قند در دل محمد آب می‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌کند. محمد دهه سوم ماه رمضان را جهت مسافرت به سیّد (پدر زهرا) پیشنهاد می‌‏دهد. و سید م

صحن های حرم امام رضا (ع)
حرم به لحاظ معنایی به فضای مربعی شکلی گفته می شود که در آن بقعه مبارکه ای قرار دارد و همچنین شامل گنبد، سنگ مرقد و ضریح است. حرم مطهر رضوی نیز از طرف جنوبی و شرقی به وسیله درب های طلاکاری شده به رواق‌‌ها و از طرف شمالی و غربی از طریق دو صفه بزرگ، به سایر رواق‌‌ها و مسجد بالاسر ارتباط دارد. حرم مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد که در واقع مهمترین جاذبه گردشگری این شهر، یکی از حرم های مهم در جهان می باشد.حال بپردازیم به موضوع اصل
سلام

خیلی وقت است میخواهم بیایم و ساعت ها انگشتانم را روی دکمه ها بلغزانم و یک دنیا جان در هر کلمه بریزم و روانه کنم در پنجره های زرد و قرمز و آبی تان.

مدت ها پیش میخواستم بیایم بگویم کنکور، کنکور که می گفتند همین بود؟ بیش از نصفش گذشت و من همچنان خسته نشدم! من همچنان با درس هایم خستگی در می کنم! من حتی ذره ای فشار روی خودم احساس نمی کنم... که البته در همین اثنا بلند شدم رفتم با چند نفر دعوا راه انداختم که پس چرا اینقدر دخترانه با ما برخورد می کنی
سلام

خیلی وقت است میخواهم بیایم و ساعت ها انگشتانم را روی دکمه ها بلغزانم و یک دنیا جان در هر کلمه بریزم و روانه کنم در پنجره های زرد و قرمز و آبی تان.

مدت ها پیش میخواستم بیایم بگویم کنکور، کنکور که می گفتند همین بود؟ بیش از نصفش گذشت و من همچنان خسته نشدم! من همچنان با درس هایم خستگی در می کنم! من حتی ذره ای فشار روی خودم احساس نمی کنم... که البته در همین اثنا بلند شدم رفتم با چند نفر دعوا راه انداختم که پس چرا اینقدر دخترانه با ما برخورد می کنی
پیشاپیش بابت طولانی بودن عذرخواهم
[ترجیح دادم ماه رمضون امسال رو اینطوری شروع کنم ... می خواستم بنویسمش اما دیدم انرژی زیادی ازم میگیره و ذهنم در حال حاضر یاریم نمی کنه، منصرف شدم. تصمیم گرفتم به صورت همون نوشتار معمولی و محاوره و خودمونی، قرو قاطی  طور فقط روایت کنم. بابت طولانی بودن هم مجددا عذرخواهم. لطفا اگر حوصله ندارید بذارید سر فرصت بخونید، البته اگر علاقه ای به خوندن وراجی بافه های من دارید :) ]

بارون شدیدی شروع به باریدن گرفت. خدای م
آیا عشق قبل از ازدواج هم در اسلام جایی داره؟
آیا اسلام این اجازه رو به یک دختر و یا پسر مومن میده که قبل از ازدواج عاشق بشه؟
شما کتابهای همسران شهدا رو معرفی فرمودین، الآن زندگی شهید مدق و همسرشون،شهید چمران و همسرش،شهید همت و همسرش و ... همه از یک عاشقی شروع میشه. حالا یک جایی خود شهید عاشق خانمی میشه، یک جایی هم خانم عاشق شهید میشه. اسلام از طرفی پروروندن عشق یک جنس مخالف رو در دل مومن، گناه میدونه و این مساله رو مورد مذمت قرار میده،اما از طرف
به نام خدا

گفت و گوی نمادین با آیت الله العظمی
بروجردی(ره)

بیژن شهرامی

به خانه عالمی می روم که دیدنش آدم را یاد خدا می
اندازد.شنیده ام که او یک بار در ایام جوانی موفق به خواندن نماز شب نمی شود.با
پریشانی همسرش را صدا می زند و موضوع را با او در میان می گذارد.نظر آقا این است
که شاید غذا و شام دیشب مشکلی داشته که تأثیرش از دست رفتن نماز شب است.

همسر آقا به دو قرص نانی اشاره می کند که یکی از اهل بازار
برایشان فرستاده بود و الا بقیه چیزها ساده بود
دوشنبه 13 آذر سال 96 بود و چند روزی از دفاع پایان نامه کارشناسی ارشدم می گذشت که در فرصت یک ماهه بعد از دفاع، در خوابگاه روی تختم دراز کشیده بودم و در کنار شنیدن موسیقی آرام بخش و سنتی کتاب می خواندم و از لحظه های بدون استرس پایان نامه و استاد راهنما  لذت می بردم. در فکر بودم که سری به دیار بزنم ولی مشغله اصلاحات پایان نامه، وقت محدود و کلاس های روز جمعه که قول داده بودم و پروژه هایی که قبول کرده بودم این اجازه را به من نمی داد. ناگاه صدای آشنای تل
دوشنبه 13 آذر سال 96 بود و چند روزی از دفاع پایان نامه کارشناسی ارشدم می گذشت که در فرصت یک ماهه بعد از دفاع، در خوابگاه روی تختم دراز کشیده بودم و در کنار شنیدن موسیقی آرام بخش و سنتی کتاب می خواندم و از لحظه های بدون استرس پایان نامه و استاد راهنما  لذت می بردم. در فکر بودم که سری به دیار بزنم ولی مشغله اصلاحات پایان نامه، وقت محدود و کلاس های روز جمعه که قول داده بودم و پروژه هایی که قبول کرده بودم این اجازه را به من نمی داد. ناگاه صدای آشنای تل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اهمیت غذایی